ROLNICTWO BLOG

blog o rolnictwie




Żywopłot z WIERZBY - WIKLINY. Jak założyć żywopłot z wierzby krok po kroku

Oglądalność i zainteresowanie: 92557, czas trwania 8m 3s, otrzymana ocena 1707, reakcje 89. Hej, w tym odcinku zaprezentuję Ci, w jaki sposób założyć żywopłot z wierzby- wikliny. Odpowiem na pytania: jaka wierzba nadaje się na żywopłot, jak ja przygotwać przed sadzeniem, na jaką głębokość sadzić, jak formować i czym związywać. Mam nadzieję, że ten film Cię zainspiruj ... Wasze opinie, komentarze:
- jak tam płotek? dużo pracy? może jakiś update?
- Dzień dobry. Do kiedy nawozi się wierzbę energetyczną no i jakim nawozem ? pozdrawiam
- No i jak się ten plotek przyjął? Prosimy o taki mały update ;)
- A może też tu warto wejść http://katalog-mechanikow.eu/ no i chyba ok co nie?
- Wiklina się rozrasta korzeniami - jak to będzie wglądać po 10-ciu latach ...
- Ale super, akurat mam takie miejsce, gdzie przydałby mi się ładny płotek!
- Super
- 👍
- Wszystko fajnie, też taki miałem. Przyszedł czas na zmiany i teraz mamy problem z wierzbą, ciężko jest ją wytępić. Odrasta non stop a karczowiska po niej nie chcą wyschnąć. Ja bym już więcej nie chciał takiego żywopłotu. Ale to moje zdanie
- Kurde super moze byc taki żywopłot .kawalek chce takiego a zobacze
- co to za słowo WSADZAM .... prymitywą zalatuje ... sadzę/wkładam/wciskam/wbijam cokolwiek byle nie wsadzam !
- Ale sympatyczna babeczka!
- No Ciebie szukałam całe życie 😁💚
- Kochana ja mam działkę z topola osika nie wiem jak się jej pozbyć powoli zajmuje całą działkę i co roku z sekatorem wycinam ehhh - proszę poradź jak sie jej pozbyć?... ten wysoki płot u Ciebie to bym obsadziła jabłonia formowana na płocie....:)
- Z wierzby trochę bez sensu bo rośnie dość szybko i rozrasta się jak głupia. A taką grubą wierzbę ciężko całkiem usunąć. No chyba że pniaka zlejemy roundup'em.
- Wspaniały efekt. Kolejny ciekawy film.
- Fajny pomysł. W sumie można to pozaplatać na różne sposoby. Ciekawa jestem efektu za kilka tygodni. Na przyszłą wiosnę powinny być na tych gałązkach bazie :)
- Chyba ciężko będzie się pozbyć za parę lat tego żywopłotu. Wierzba jest wredna.
- A ja zrobiłam żywopłot z bukszpanu. Zielony przez cały rok. Pergole pod winorośl zrobiłam z 2 niepotrzebnych łóżeczek dziecięcych A drugi żywopłot taki okresowy że słonecznikowy Trzeci z Echinacei i rudbeki a czwarty z jaśminu pachnacego
- Jeśli w odległości kilku metrów będzie drenaż to korzenie wierzby wejdą w rury i finalnie totalnie je zapchają. Tworzą coś w rodzaju końskiego ogona w rurach. Pół biedy jeśli to własne odwodnienie, gorzej jeśli zostanie zniszczony drenaż sąsiada na zadbanej działce. Zalecam ostrożność.
- Bardzo mi się podoba to co robisz