ROLNICTWO BLOG

blog o rolnictwie
Stosowanie oprysków w domu! Preparaty opryski, aerozole na szkodniki roślin domowych

Oglądalność i zainteresowanie: 12880, czas trwania 5m 21s, otrzymana ocena 433, reakcje 56. W tym odcinku pokarzę jak zwalczać choroby i szkodniki roślin domowych stosując środki chemiczne by się nie zatruć. Ponieważ czasem jesteśmy zmuszeni zastosować środki chemiczne w domu gdy naturalne, ekologiczne sposoby przestają działać warto przestrzegać kilku, podstawowych zasad by ... Wasze opinie, komentarze:
- Witam Czy amistar 250 sc nadaje się na oprysk monstery ? Pani w sklepie mi poleciła .
- CZeść. CZy topsinem można pryskać po deszczu na mokre rośliny ? pozdrawiam
- Witam, proszę o pomoc - chcę opryskać skrzydłokwiata topsinem, bo ma grzyba. Dawkowanie stosuje chyba tak jak przy niecierpku czy goździkach (przynajmniej tylko o nich jest informacja na instrukcji, czyli 1 ml/ 1l wody), ale chcę się upewnić co do ilości wody, aby podlać jeszcze ziemię - ile tego tak mniej więcej wlać (bo roślinkę niedawno dostałam i dopiero uczę się wszystkiego, nawet nie musiałam jej podlewać jeszcze), a nie chcę tego wlać ani za mało ani za dużo (jest w doniczce 17cm)?
- na ich stronie www znajdziesz transport pianin lublin jak uważacie, ja sądze że jest ok.
- Dobry wieczór, czy oprysk na wciornastki zastosować przed przesadzeniem rośliny do nowego podłoża czy po przesadzeniu? Mam rośliny kupione w podłożu produkcyjnym, dziś zauważyłam że zawitały wciornastki. Dlatego też zastanawiam się, bo miałam zamiar je przesadzić w tym tygodniu i nie wiem czy zrobić to przed czy po oprysku.
- Bardzo pomocny filmik, dziękuję
- Czy roślina opryskana substralem na tarczniki powinna zostać poza domem po wyschnięciu środka na liściach? Jeśli tak, jaki czas?
- opryski robię w kabinie prysznicowej ,potem włączam wyciąg i otwieram okno.
- Nie wolno jeść produktów mlecznych po kontakcie z trucizną, gdyż ta praktyka powoduje, że może znikają objawy zatrucia, ale długotrwale prowadzi to do wcześniejszej śmierci. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu praktyka picia mleka była powszechnie stosowana u osób, które miały styczność np z azbestem. Gdy okazało się, jak bardzo jest to szkodliwe, zabroniono tej praktyki, ale wiele osób o tym nie wie. Mleko łączy się z trucizną w taki sposób, że ten nowy środek chemiczny zostaje w naszym ciele i nie jesteśmy w stanie go przetrawić i usunąć z organizmu
- Jakie stężenie topsin zastosować na gnijącą szczepkę monstery ? Bardzo proszę o pomoc
- Szkoda, że nie zobaczyłam filmu wcześniej. Ja się nie zabezpieczyłam przed opryskiem. Wstawiłam do łazienki rośliny pod prysznic i włączyłam wentylator. Na drugi dzień myłam łazienkę i doniczki z zewnątrz bez rękawiczek bo myślałam że preparat odparował, jak były one suche. Na drugi dzień dostałam objawów zatrucia. Nadal się boję czy nic mi nie jest. Nigdy więcej już tak głupio nie zrobię. Kontaktowałam się z działem toksykologi powiedzieli, że Polysect nie jest aż tak trujący i jeśli to od niego to objawy powinny mi przejść i mam nadzieję, że tak będzie. Czasami czuję, że wraz z wiekiem nie mądrzeje. Kocham rośliny, ale zdrowie najważniejsze.
- Istnieją jakieś naturalne sposoby na wciornastki?
- Mam kilka pytań. Musiałam zastosować mospilan bo natural nie pomagał a robali było mnóstwo. Nie zużyłam całego proszku do rozrobienia a całego rozrobionego (zostało mi dużo więc na siłę nie wypsikam). Czy mogę przechowywać preparaty czy muszę je wyrzucić? Jeśli tak, to gdzie i w jaki sposób
- Czy stosował ktoś naturalne metody na szkodniki typu: dobroczynek ,świrski lub nicienie na ziemiórki? Jestem ciekawa ich działania. Nie chce wykonywać oprysku u rodziców i zastanawiam się czy te metody są skuteczne
- "zadbac o siebie i o rośliny" co z innymi wspolokatorami i użytkownikami klatki schodowej?. Dawno takich bzdur nie słuchałem.
- Genialny pomysł ze stosowaniem oprysku na klatce schodowej, mam nadzieje, że moi sąsiedzi nie mają takich pomysłów. 🤦🏻‍♀️
- Super przydatny film, jutro będę ratować moją monstere.
- jestem w trakcie oprysku szeflery od wełnowca , domowe sposoby zawiodły ,a kwit ma ponad 2 m i szkoda wyrzucić,pryskałam na klatce ,oprysk kupiłam gotowy ,chętnie podzielę się swoimi obserwacjami.
- Dziś robiłam mój pierwszy oprysk. W centrum ogrodniczym dostepny był jedynie karate. Niestety wciornastki dopadły moja młoda monstere. Filmik bardzo przydatny. Stresuje sie czy nie popełniłam błędów i czy higiena, która zachowałam będzie wystarczająca. Nie chcę się podtruc:P ehh.. I faktycznie szkoda, że producent nie pisze czy można zachować resztkę roztworu na kolejny raz itp. Pomijam fakt, że nie mam pojęcia czy stężenie mojego roztworu było ok (nie za słabe, nie za mocne). Ogólnie ciężki temat:P Pozdrawiam serdecznie.
- Pani Aniu, dzis robilam oprysk Mopsilanem na wciornastka, mam kilka bardzo duzych roslin i nie zmiescilam ich w zaden worek, wiec spryskiealam je kilkukrotnie, gdy wyschly. Czy jest jakis limit na ilosc oprysku, czy liczy sie tylko stezenie? Czy pozostaly rozwtor Mopsilanu moge przelac do butelki i szczelnie przechowywac na nastepny raz? Producent nie podaje takich info :(
- Co to za gatunek monstery