ROLNICTWO BLOG

blog o rolnictwie
Środki ochrony czereśni przed pękaniem. Pielęgnacja i uprawa roślin.

Oglądalność i zainteresowanie: 118790, czas trwania 1m 52s, otrzymana ocena 80, reakcje 9. Opinie producentów czereśni o sposobach przeciwdziałania pękaniu czereśni oraz Zwalczania szarej pleśni. Prezentacja multimedialna http://www.bioagris.pl/prezentacje/vg/Pekanie-czeresni.php Więcej porad na temat uprawa i zastosowania środków ochrony roślin na stronie http://www.bioagris.p ... Wasze opinie, komentarze:
- Czyli sama chemia
- Ale to jakaś trutka na to pękanie.Najbardziej jest podatna odmiana Budowy chociaż ja uważam ją za najlepszą bo nigdy nie ma robali/Trześniówka/.Czereśni raczej nie powinno się sądzić na piachu tylko na glinie bo wtedy podatnošć na pękanie jeszcze wzrośnie.
- GMO nieuchronnie zbliza sie do nas wielkimi krokami...
-
- WTF
- Ekologiczny oprysk na mszycę .Możemy to zrobić wyciągiem z pokrzywy . Wielu działkowiczów sposób ten uważa za całkiem skuteczny. . Oto przepis :
wiadro lekko posiekanych pokrzyw zalać wodą na równo z pokrzywami , odstawić na tydzień ( pozostawić ją w cieniu) . Po tygodniu mamy tzw. gnojówkę z pokrzywy . Przecedzamy potrzebną nam ilość gnojówki przez szmatę, po czym w stosunki 1/20 przecedzoną rozcieńczamy z wodą . Mamy gotową ciecz na mszyce która możemy przeznaczyć do opryskiwania np..czereśni . Wlewamy to do opryskiwacza .Dla poprawienia lepkości cieczy możemy dodać trochę mydła sodowego( to które stosuje sie do oprysków , chyba sodowe ) lub z łyżkę/ na 1 l oleju np rzepakowego i takim komponentem opryskujemy . Uwagi: ciecz jest śmierdząca , ale ekologiczna. Wywar z pokrzywy należy rozcieńczyć w stosunku 1/20 po to , by ciecz nie spaliła nam opryskiwanych liści . Pozostała gnojówka z pokrzywy ( ta bez mydła) może posłużyć nam jako nawóz pod rośliny .
- bez komentarza -_-