ROLNICTWO BLOG

blog o rolnictwie




Fotowoltaika Fakty i Mity. Dotacje Mój prąd 2021

Oglądalność i zainteresowanie: 38365, czas trwania 10m 50s, otrzymana ocena 393, reakcje 150. Przez ostatnie dwa lata mamy prawdziwy boom na fotowoltaikę. Jednak jest jeszcze spora grupa ludzi która z niedowierzaniem przygląda się rozwojowi sytuacji. Wielu sądzi że to tylko moda dla bogatych. Na temat fotowoltaiki krąży wiele mitów. Dziś postaram się sprostować niektóre mity i p ... Wasze opinie, komentarze:
- 478 [ Fotowoltaiko ]
Fotowoltaiko tyś
tlenu oszczędnością ,
tyś nie ozdobą dla dachu,
a dla płuc radością.
Dwadzieścia jeden procent tlenu
potrzeba dla lekkiego oddechu,
spieszmy zakładać fotowoltaikę ,
byśmy do lekarza nie biegli w pośpiechu.
- Nie powiedziałeś ile mocy da fotowoltaika np. 3 kW w pochmurne dni :) To ja uzupełnię - 150 W - 200 W. To bardzo mało :)
- Mity o fotowoltaice krązyły, krążą i będą krążyły, tak jest ze wszystkim co nowe i o czym większość osób postronnych niewiele wie. Fakt jest jednak taki, że przy aktualnych cenach prądu - to się po prostu opłaca! Mamy zaplanowany montaż przez ads green we wrześniu. Więc liczę że planowane kolejne podwyżki stawek za prąd od Nowego Roku nas już nie będą dotyczyły
- Więcej macie na tej stronie ręczniki papierowe w roli Wrocław , zawsze coś przydatnego.
- Jest fim jak to 6kw w pochmurny dzień zrobiło 600w także bajki o produkcji prądu w pochmurny dzień to zart o księżycu nie wspomnę. Montaz na dachu to najgorszy możliwy system. Traker daje od 30 do 50% więcej auto mycie paneli przez deszcz następna bajka bo każdy kto miał zadaszenie tarasu ze szkła doskonale o tym wie a odśnieżanie na dachu paneli to juz absurd. Koniec z końców zabrudzenie -20% montaz na dachu-30% czasem -50% więc latwo się domyślić ze dach to nabicie w butelkę i oszukiwanie siebie samego. Nastepnie panele podnoszą napięcie a energetyka ma gdzies obniżanie i są filmy ze ludziom wzrosło zużycie energi urządzeń w domu. Następna spraw sa filmy ze na ulicy wszyscy jadą na 248v 250v co bez wątpienia obniża żywotność urządzeń w domu. PV nie powinna być stosowana prywatnie bo to jest ekonomiczny bezsens. Powinny być farmy zarzadzane przez energetyke
- 🔥🔥 Niestety spełnił się mój czarny scenariusz o którym wielokrotnie mówiłem w moich filmach, a w który nikt mi nie wierzył. Otóż montujący PV od początku roku 2022 będą nadwyżki energii sprzedawali do zakładu energetycznego po 25groszy za kWh, zaś swoje nadwyżki będzie można odkupić za 67 groszy za kWh. koniec systemu opustów który był bardzo korzystny, (0,8 i 0,7 czyli można było odebrać bezpłatnie 70 lub 80% oddanej energii) W tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=1wnpy8Bdlpw&list=PLNZ4O4pNfiy1rRoo99CUfUuXfrIi8sa9a&index=16 mówię tęż że system opustów jest gwarantowany przez 15 lat, czyli ci co zdążyli lub zdąża to mają tyle czasu korzystnych rozliczeń, a później wpadną w system rozliczeń taki jak obecnie lub inny, jak zostanie zmodyfikowany.
- Jak nie ma prądu w sieci falownik sie wyłącza.
- Przecież Polska to nie sloneczna Hiszpania i średni widze tego sens, moze turbiny wiatrowe jeśli juz
- Czyli zdania podzielone jak to u Polaków bywa..... Poczekam jeszcze z rok. Przybywa paneli a prąd dalej ma drożeć. Dziwne to wszystko. Państwo celuje dobrze, podnosi ceny tego z czego człowiek musi, no musi korzystać....
- mówi się że panele wytrzymują średnio 40 lat a falownik nawet sprawniej pracuje pod wysokim obciążeniem
- Trzeba korzystać z fotowoltaiki dopóki Złodzieje z PiSu którzy rządzą nami nie należą podatków aż przestanie się to opłacać.
- Czy nadwyżki można odbierać do roku od końca KAŻDEGO okresu rozliczeniowego?
Firma, która wyceniała instalacje w moim domu poinformowała mnie, że taka możliwość jest tylko po pierwszym roku. W każdym kolejnym nadwyżka produkcyjna przepada. Czy to prawda?
- Witam.Mam do Pana pytanie.Czy po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych potrzebna jest konfiguracja z zamontowanym licznikiem dwukierunkowym? Instalator montował panele jak jeszcze był licznik zwykły.Więcej się nie pokazał.Mam obawy czy to działa dobrze? Po rachunkach za energię to jakość nie widzę różnicy,a może nawet więcej płacę.Instalację mam od kwietnia 2020 r.Będę wdzięczny za fachową doradę.
- Kiedy opodatkuja instalację?
- Ile dopłaca podatnik ?
- Bez dofinansowania koszty sa zbyt duże. Sensowna instalacja kosztuje 40-45 tys zł. Bez dofinansowania zwrot jest bardzo rozciągniety w czasie. A przyszłość nie pewna.
Magazynowanie lokalne odpada ze względu na gigantyczne koszty. Akumulator, który przechowa nam prądu na jeden dzień kosztuje krocie... a przecież zimą go nie naładujemy do pełna. Dodatkowo bardzo szybko się zużywa i traci swoja pojemność. Lepsze jest to co kombinuje Columbus, aby sie wymieniać energoią w okolicy lub nawet szerzej. Jak masz więcej oddajesz komuś kto akurat potrzebuje a jak ty potrzebujesz bierzesz czyjąś. Problem tylko taki, że to teoria. Bo nadmiar mamy latem i w dzień, a w nocy wszyscy będą jej potrzebować więc system nie będzie się "spinał" bilansowo... Oddawanie w tej chwili do operatora to najlepszy sposób i najtańszy sposób magazynowania prądu.
- Jak wyłączają prąd to i tynie masz pradu Nie wprowadzaj ludzi w błąd
- Kolejny naganiacz az się mdło robi od tej propagandy
- Mamy wspólną pasję.Miło się ogląda. Dzięki za subskrybcje , która wynagrodzi moją pracę . Pozdrawiam Adam
- Polecam grupę : @t
- Wspomnij o pożarach spowodowanych przez to g...o.Wystarczy wpisać w wyszukiwarce tag...pożar paneli fotowoltaicznych i w grafice wyskakuje dziesiątki wyników.Dodaj też że w czasie pięknego słońca wtedy gdy teoretycznie powinniśmy kumulować najwięcej kilowatogodzin bywają odłączenia paneli przez inwerter z powodu zbyt wysokiego napięcia w sieci.Opłaca się oczywiście ale naganiaczom i dostawcą sprzętu.Nie wspomnę że spory grad potrafi obrócić panele w perzynę.A i jeszcze powiedz ile kosztuje utylizacja paneli zgodnie z prawem po wypstrykaniu się ich wydajności .