ROLNICTWO BLOG

blog o rolnictwie
Ekologia jest religią?

Oglądalność i zainteresowanie: 62239, czas trwania 8m 2s, otrzymana ocena 4907, reakcje 676. 👉 Subskrybuj Wojnę Idei: https://www.youtube.com/channel/UC7RswyY8VfbSdikz_8wdp3w/?sub_confirmation=1 👉 Zostań Patronem: https://patronite.pl/wojnaidei 👉 Wesprzyj Wojnę Idei przez PayPal: https://paypal.me/wojnaidei | Źródła: ⬇⬇⬇ 👉 Można też wesprzeć powstawanie ko ... Wasze opinie, komentarze:
- Zapraszam też na spojrzenie Slavoja Zizka na problemy dzisiejszego kapitalizmu: https://www.youtube.com/watch?v=603S2f7eog0
- Dziękuję za materiał
- Wszystkie prawdy objawione to religia. 50+ płci, komunizm, ekologia... https://youtu.be/2oDR7jypjl0
- Zerknij sobie też i tu Platforma PZP jak pomoglem, to spoko.
- Opium mas, nie opium dla mas. Marks zwracał uwagę na to że to nie jest narzucany światopogląd a religia/wyznania to naturalne poszukiwanie społeczeństwa/jednostek.
- Czy się to komuś podoba czy nie to Mars akurat miał rację, że religie są opium dla mas i to od czasu kiedy te wykluwały się u ludów pierwotnych-prymitywnych, daleko przed wybuchem cywilizacji. Tendencje do religijności człowiek posiada od czasu gdy ewolucja mózgu doszła do takiego poziomu, że pozwoliła pierwotnym na rozwój świadomości ,wyobrazni , języka i zadawania pytań.
- E tam takie sranie w banie. Ten rozdział na naturalne i sztuczne jest tylko ludzkim wymysłem, wszystko jest naturalne. Tak samo jak ludzie patrzą na gniazda ptaków i uznają to za cześć lasu. Tak samo jest z naszymi "gniazdami", tylko my mamy bardziej zaawansowane budownictwo. Poza tym te powstrzymanie ocieplenia jest niemożliwe, bo tylko Europa i USA jest tym zainteresowana. Kraje rozwijające są zbyt biedne, aby inwestować w odnawialne źródła energii, więc nawet jeśli USA i EU będą neutralne klimatycznie, to reszta świata i tak będzie palić węgiel, nie wspominając o emisji metanu z dup krów i świń. Więc ta cała propaganda klimatyczna nie ma na celu obrony natury. To tylko chwyt marketingowy, tak żeby można było dorobić na handlu limitami co2 itd.
- wszystko w tych czasach wykorzystuje się do kontroli ludzie. ale nie ekologia nie jest religią.
- Żiszek, aleś ty mnie zaimponował chopie!
- Przyjmijmy, że ludzie faktycznie przyczyniają się do wzrostu temperatury i że wzrost taki jest niekorzystny... A co jeśli opóźniają dzięki temu nadejście kolejnej epoki lodowcowej?
- ekologia to przede wszystkim strata czasu. czy brak zaangażowania w ratowanie środowiska jest wyparciem ? - niekoniecznie - myślę, że znaczna większość ludzi podobnie jak ja po prostu najzwyczajniej ma to głęboko w dup..
- Energii atomowej nie będzie, bo ludzie się boją i działają przez to nieracjonalne
- nie ma to jak marksistowska propaganda...Marksista Zizek sie wypowiada na temat energii atomowej ,ktorej nikt juz nie chce.
- 5:48 Mieszkańcy Kalifornii i Nevady doskonale zdają sobie sprawę że budowa zapory Hoovera jest odpowiedzialna za zwiększenie aktywności sejsmicznej w tym obszarze w kolejnych dekadach.
- Natura nie lubi próżni. Tam, gdzie religia została wyparta ludzie podświadomie szukają jej substytutu. Dla wielu jest to ekologia.
- Niestety ten Pan czyli Slavoj Żizek jest po prostu propagandystą. Klasycznym "myśloczołgiem". Wszystkie jego wnioski opierają się na przypuszczeniach i tezach a priori. Nie ma on zielonego pojęcia a tym jak naprawdę działa przyroda jak działa elektrownia jądrowa ( np. katastrofy w takich elektrowniach mają nieodwracalne skutki dla ogromnych obszarów planety wiec umieszczanie ich w statystach śmiertelnych ofiar jest głupie i jest zwykłą manipulacją ) . Jemu się tylko wydaje ,że on coś na ten temat wie bo obejrzał parę filmów na discovery lub national geographic. To co on mówi jest nic nie warte. A poza tym patrząc jak on się zachowuje odnosi się wrażenie, że ma on jakiś problem z samym sobą.
- Dla statystyk
- Tak, tak, weście wy zrezynujcie z tych durnych kartek, i używajcie tabletów, telefonów, eletryczne ekrany
- Czy Žižka można wyciszać? Nie da się go słuchać.
- Komentarz dla statystyk
- czy tylko mi cały czas usuwa suba ?