ROLNICTWO BLOG

blog o rolnictwie
„Chcą nas zniszczyć”. Jak rolnicy reagują na drastyczne podwyżki cen nawozów?

Oglądalność i zainteresowanie: 33836, czas trwania 2m 52s, otrzymana ocena 214, reakcje 87. Spytaliśmy rolników, co myślą o cenach nawozów. Zobacz, jak komentują te gigantyczne podwyżki. Czy stać ich na płacenie tak ogromnych pieniędzy za saletrę czy mocznik? Więcej na ten temat tu: https://bit.ly/3FylpJv #nawozy #cenynawozów #rolnictwo Spodobał Ci się ten film? To daj SUBA ... Wasze opinie, komentarze:
- Serce pęka jak rząd niszczy Polskę i Polaków
- Jak dlaczego? Jeśli za warzywa ceny są 1000% większe to im się nie dziwię!!! Tylko szkoda, że nie patrzą na cenę za którą rolnik to sprzedaje, tylko patrzą jako pośrednik! Chory kraj. Zaczyna się. W tych czasach widać, że praca fizyczna jest gówno warta. Wstawanie o 4-6 rano+ sprzęt+ paliwo+ nawozy= GÓWNO Pośrednik= wezmę za gówno- ale ceny w sklepach są 10x większe- to sprzedaj do sklepu, albo niech gnije= zysk pośrednika! Ci co byli za PISem = zobaczycie w przyszłym roku ceny (sprzedaż rolnika o wiele nie wzrośnie co do cen sklepu) rolnik sprzeda przez to 2x drożej, a w sklepach będziemy płacić za to więcej niż za paliwo
- Jestem za, popieram rolników, powinni się przeciwstawić tej drożyźnie i wstrzymywać produkcję ograniczać produkcję, opierać się tej niszczącej sytuacji bo dalej wstrętne pisy i po będą się śmiać próżniaczyć i słuchać szopena i robić igrzyska i imprezy aż zniszczą rolnika
- A może i takie? combomarketing.pl , mi zawsze odpowiadało.
- No i pieknie ,docenicie teraz obornik ,pruchnice itd...a my będziemy jeść jedzenie.Nauczycie się siać poplon ,zmieniać uprawy ,zbierać wodę i dbać o ziemię.Malo tego,może nawet oduczycie się chodzić do skupu jak niewolnik
- Mniej będziecie siać nawozów, to będzie tylko z korzyścią dla gleby. Rolnik by chciał stosować nawozy sztuczne - głownie azotowe non stop, tymczasem zawartość próchnicy w glebie często poniżej 0,2% już nie mówiąc o wapniu i magnezie. Opamiętajcie się z tymi nawozami sztucznymi.
- Po co się spierać i szukać prawdy w czymś co na oszustwie jest zbudowane. Możnowładcy tego świata zaplanowali głód i zarazę, jedno już mamy drugie jest w drodze....Społeczeństwo podzielone przyśpiesza realizację ich planów.
- Nie nawozić sztucznie stosować metody naszych dziadów czyli gnojowica i obornik niech znowu ziemia śmierdzi prawdziwymi zapachami . A Warszawka niech drze mordy że im śmierdzi posiadłościach proste .Rolnicy nie dajcie się zniewalać.
- Czy to żywność chemiczna czy naturalna zdrowa na gnojowicy i oborniku ???
- Więcej pokazujcie tzw. NOWY NABYTEK na YouTube to na pewno będziecie mieli lepiej. Takie jest moje zdanie.
- 👄👄👄👄👅👅👅👅👅👅👅👅 dobra zmiana
- Gleby od 4 do 6 odrazu ugorować no bo to szkoda obrabiać ale ale za rok pszenica może być po 500zł tona bo już tak było ....
- Tym Judaszom tylko Nawozy i opryski w głowie ziemia skażona i zakwaszona nieda plonu
- Gnoju dawać gnoju kto dawniej stosował jakieś nawozy opryski od tego ziemia jałowieje najlepsze ziemniaki są na gnoju końskim nie rozumiecie głąby za wsi że wszelaka chemia szkodzi wodom gruntowym
- Szkoda ze większość zakładów jest Państwowych i o tym zapominacie. Jak się mówiło żeby na pis nie głosować to się krzywiliście bo Obiecali, to teraz macie nowy wał, zielony ład i całą resztę... widocznie zbankrutować musi 80% z nas i zaczniecie myśleć.
- Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał korzystny dla PGNiG wyrok, kończący 5-letni spór o cenę gazu pomiędzy PGNiG i rosyjskim Gazpromem.

Nowy wzór cenowy jest istotnie i bezpośrednio powiązany z notowaniami gazu w Europie Zachodniej.

Nowy wzór cenowy obowiązuje od 1 listopada 2014 roku. PGNiG wstępnie szacuje, że w związku z tym Gazprom będzie zobowiązany zwrócić ok. 1,5 mld dolarów.
- Spółka azoty jest teraz pisowska więc kosztem rolników uzyskane zyski z sprzedaży saletry pójdą na 500+.
- Dlaczego dalej nie kumacie? Rok/dwa i nie będziecie sobie kartofelkow sądzić.
Chodzi o to, że malymi krokami zbliżamy się do resetu, w którym jedzenie naturalne będzie bardzo drogie, a nam rząd sprzeda tańsze sztuczne. Proponuję szerzej się wglebic niż rozkminiać dlaczego cena nawozu wzrosła 🤣 bo to dopiero początek ataku na was.
- Odpłacają się za głupotę wsi która głosowała na tą bandyterke .
- Oborniki dawać
- Chcieliście demokracji??? No to macie niewolnictwo!!!!!!! Tero ciiichhooo sszzzzaaaaa..........